Shell пропонує більше цінності з меншими викидами
- Посилена увага до продуктивності, дисципліни та спрощення
- Виплати акціонерам збільшено до 30-40% грошового потоку від операційної діяльності (CFFO) протягом циклу
- Збільшення дивідендів на акцію на 15% з 2 кварталу 2023 року*.
- Викуп акцій на суму щонайменше $5 млрд у другому півріччі 2023 року*.
- Зниження капітальних витрат до $22-25 млрд на рік у 2024 та 2025 роках
- Структурне скорочення річних операційних витрат на $2-3 млрд до кінця 2025 року
- Підтверджена прихильність кліматичним цілям, включаючи нульові викиди до 2050 року.
НЬЮ-ЙОРК, штат Нью-Йорк – Shell plc (LON/NYSE: SHELL) сьогодні повідомляє інвесторам про свою стратегію, спрямовану на створення більшої цінності з меншими викидами та підвищення прибутковості акціонерів за рахунок збалансованого енергетичного переходу.
“Ми інвестуємо, щоб забезпечити клієнтів надійною енергією, якої вони потребують сьогодні і в майбутньому, а також трансформувати Shell, щоб виграти у низьковуглецевому майбутньому. Ефективність, дисципліна та спрощення будуть нашими керівними принципами, коли ми розподілятимемо капітал, щоб покращити розподіл між акціонерами, одночасно сприяючи енергетичному переходу”, – сказав головний виконавчий директор Shell Ваель Саван (Wael Sawan).
Сьогоднішнє оновлення відображає збалансований підхід Shell до реалізації стратегії “Рушій прогресу”.
Більше цінності
Посилений фокус на результатах діяльності та посилення дисципліни капіталу та витрат сприятимуть збільшенню виплат акціонерам до 30-40% від CFFO протягом циклу, порівняно з 20-30% раніше, за рахунок поєднання дивідендів та викупу акцій. Shell підвищить дивіденди на акцію на очікувані 15%, починаючи з проміжних дивідендів за другий квартал 2023 року, які будуть виплачені у вересні, і розпочне викуп акцій на суму щонайменше $5 млрд у другій половині 2023 року, за умови схвалення Радою директорів.
Shell продовжить інвестувати в забезпечення надійного постачання енергоносіїв, одночасно активно працюючи над скороченням викидів вуглецю. Сьогодні Shell також підтверджує, що буде продовжувати робити:
- Розвивати провідний інтегрований газовий бізнес та утримувати лідерство на світовому ринку скрапленого природного газу (СПГ).
- Посилити позиції у сегменті видобутку та переробки для досягнення довгострокової стабільності грошових потоків, стабілізувавши видобуток рідких вуглеводнів до 2030 року.
- Використовувати свій бренд, відносини з клієнтами та торгові переваги для оптимізації вартості інвестицій, зроблених у сектори переробки та збуту, відновлюваних джерел енергії та енергетичних рішень, одночасно допомагаючи клієнтам у транспортному та промисловому секторах декарбонізуватись.
Shell планує:
- Посилить ефективність свого маркетингового бізнесу, одночасно зміцнюючи провідні позиції у сфері низьковуглецевого палива та зарядних пристроїв для електромобілів.
- Дисципліновано інвестувати в уловлювання та зберігання водню та вуглецю (УЗВ), щоб створити можливості для майбутнього.
- Перепрофілювати свої енергетичні та хімічні парки, щоб пропонувати клієнтам більш низьковуглецеві рішення, одночасно проводячи стратегічний огляд активів енергетичних та хімічних парків на островах Буком та Джуронг у Сінгапурі, а також надалі підвищуючи рівень своєї присутності в Європі.
- Вибірково інвестувати в енергетику, зосереджуючись на ринках, де її торговельна діяльність та охоплення клієнтів можуть сприяти підвищенню прибутковості, а також використовуючи доступ до “зелених” електронів для забезпечення зростання низьковуглецевих енергетичних рішень.
Менше викидів
Shell робить значні успіхи на шляху до досягнення своєї мети – стати енергетичним бізнесом з нульовим рівнем викидів до 2050 року, скорочуючи викиди від своєї діяльності, а також від палива та інших енергетичних продуктів, які вона продає своїм клієнтам. “Шелл” продовжуватиме рухатися вперед:
- Прагнення досягти майже нульового рівня викидів метану до 2030 року та відмовитися від рутинного спалювання газу на факелах до 2025 року, що випереджає ініціативу Світового банку “Нульове рутинне спалювання газу до 2030 року”.
- Планується інвестувати $10-15 млрд протягом 2023-2025 років для підтримки розвитку низьковуглецевих енергетичних рішень, включаючи біопаливо, водень, зарядки для електромобілів та зберігання вуглецю.
“Нам потрібно продовжувати створювати прибуткові бізнес-моделі, які можна швидко масштабувати, щоб дійсно вплинути на декарбонізацію глобальної енергетичної системи. Ми будемо інвестувати в ті моделі, які працюють – ті, що приносять найбільшу віддачу і відповідають нашим сильним сторонам”, – Ваель Саван.